Fakir Süpürge Çok Sesli Çalışma Arızası

Evde yapılan temizlik konusunda ilk sırayı elektrik süpürgeleri almaktadır. Bilindiği üzere süpürgeler günlük hayatta en çok kullandıklarımız arasında bulunmaktadır. Ancak geçen süre boyunca zaman zaman bazı sorunlar da oluşabilmektedir. Bunlardan birisi de gürültü sorunudur. Süpürgelerin içerisinde çok güçlü motorlar bulunmaktadır. Çekiş ve emiş gücü sağlayan bu motorlar, haliyle çalışırken gürültü yapmaktadır. Ancak bu gürültü kullanıma bağlı olarak daha da artmaktadır. Dünyanın en iyi süpürge üreticileri arasında yer alan Fakir süpürge çok sesli çalışma sorunu hakkında da bilgi vereceğiz.

Süpürge Sesli Çalışma Problemi
Süpürgelerin içerisinde filtre, motor, havalandırma kanalları ve toz torbası gibi parçalar bulunmaktadır. Bu parçalardan birisinin bozulması ya da problem yaşanması halinde ise gürültü problemi ortaya çıkabilecektir.

Filtre Tıkanıklığı
Bilindiği üzere süpürgenin içerisinde tozların motora gitmemesi ve ses havalandırmasının tam olarak sağlanması için filtreler bulunmaktadır. Ancak bu filtreler zamanla tıkanabilmektedir. Sürekli toz çekmesi sonrası tıkanan filtrelerin temizlenmesi gerekmektedir. Tozun birikmesi halinde ise ortaya gürültü problemleri çıkacaktır. Filtrelerinizi kolay bir şekilde temizlemeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey su ile yıkamak ve tam olarak temizlendikten sonra kurutmaktır.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 78 56

Havalandırma Kanallarının Tıkalı Olması
Süpürgenin içerisinde motorun havasının çıkışının sağlandığı ve gürültünün de azaltıldığı havalandırma kanalları bulunmaktadır. Bu kanalların tıkanma ihtimali de yine bulunmaktadır. Havalandırma kanallarının tıkanması halinde ise motorun sesi artacak, hatta ısınma problemi yaşanacaktır. Bu yüzden havalandırma kanallarının açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Yüksek Güçte Çalışma
Genellikle süpürgelerin üst kısmında Watt ayarı bulunmaktadır. Bu ayarı en sona almanız halinde çekiş gücünün arttırılması için daha fazla güç tüketecektir. Motor bu ayarda daha sesli ve gürültülü çalışmaktadır. Watt ayarını düşürmeniz, gürültüyü de azaltacaktır.

2 thoughts on “Fakir Süpürge Çok Sesli Çalışma Arızası”

  1. Yeni elektrik li Süpürge aldim 6 ay kadar oldu ama bugün motorundan ses geldi böyle pat pat diyor ama koku falan yok neden acaba

    1. Merhaba, motor ile ilgili bir sıkıntı oluşmuş gibi. Dilerseniz en yakın servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonSERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com