Fakir Süpürge Yanık Kokusu Sorunu ve Çözümü

Süpürgeler hayatımızı kolaylaştıran ev aletleri arasında yer almaktadır. Ancak bilindiği üzere elektronik aletlerin kaderi olan bozulmalar ya da problemler ortaya çıkabilmektedir. Dünyanın en iyi süpürge üreticileri arasında yer alan Fakir, kaliteli süpürgeleri ile dikkat çekmektedir. Ancak parça sorunları, dikkatsiz kullanım ya da farklı sorunlardan dolayı Fakir süpürge yanık kokusu sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu problemin çıkma sebepleri değişebilmektedir. Ancak kısaca bahsedecek olursak; genellikle toz problemi, motorun uzun süreli çalışması ya da filtre kısmında tıkanıklık olabilmektedir.

Süpürge Yanık Kokusu Neden Oluşur?
Aşağıdaki nedenlerden dolayı süpürgenizde yanık kokusu oluşabilmektedir. Ancak sorunun devam etmesi halinde teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

-En çok rastlanılan sorunlar arasında toz bulunmaktadır. Bilindiği üzere tozlar özellikle motorların en büyük düşmanları arasında yer almaktadır. Bu yüzden mutlaka sürekli olarak motoru tozdan uzak tutmalısınız. Aksi takdirde aşırı ısınma ve yanık kokusu problemi ortaya çıkabilmektedir.

-Havalandırma kısmının oluşması için süpürgenin içerisinde filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerde tıkanıklık olması durumunda ise bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Filtreleri düzenli olarak temizlemelisiniz. Yapmanız gereken tek şey; filtreleri alıp güzel bir şekilde yıkamaktır. Daha sonra iyice kurutup, süpürgenize takabilirsiniz. Bu durum ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Filtrelerin tıkanık olması halinde hava akışı tam olarak sağlanmayacak ve motorunuz ısınacaktır. Bu da yanık kokusunu oluşturur.

-Süpürgenizi uzun süre kullanmanız da ciddi manada ısınmasına yol açacaktır. Süpürge yanık kokusu da yine bu sebeple çıkabilmektedir. Aşırı derece ısınan süpürgede hafif yanık kokuları oluşmaktadır. Ayrıca uzun süre çalışan süpürgeler ısınmadan dolayı da kendini kapatmaktadır. Uzun süreli durumlarda ara ara kapatıp, dinlendirmeniz süpürgenizin geleceği açısından daha iyi olacaktır.

Call Now ButtonSERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com