Fakir Süpürge’de Yanık Kokusunun Nedenleri ve Çözümü

Temizliğin baş kahramanları arasında yer alan süpürgeler, zaman zaman sahiplerine sıkıntı çıkarabilmektedirler. Bunun sebebi ise dikkatsiz kullanım, çeşitli sebeplerden arızalar ya da ömrünün dolması şeklinde karşımıza çıkabilmektedir. Fakir marka süpürgeler çok fazla kullanılmaktadır. Fakir süpürgede yanık kokusu sorunu ise en çok rastlanılanlar arasında bulunmaktadır. Süpürgeleriniz çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. Ayrıca bozulma öncesi de yanık kokusu ortaya çıkabilmektedir. Bu durum genellikle teknik servis tarafından çözülmektedir. Ancak sorun ilerlemeden önce evde yapabileceğiniz bazı detaylar bulunmaktadır.

Fakir Süpürge Yanık Kokusu Neden Olur?
Bu durum çeşitli problemlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. En sık rastlanılanları anlatmaya çalışacağız.

Motorda Tıkanıklık: Eğer motor kısmında ya da motora giden yollarda bir tıkanıklık var ise bu da motorunuzun çalışmasını zorlayacaktır. Uzun süre çalışması halinde ise yanık kokusu çıkarabilmektedir. Bu yüzden mutlaka açılıp kontrol edilmelidir.

Filtre Tıkanıklığı: Eğer havalandırmayı sağlayan ve cihazı tozlardan koruyan filtrede bir tıkanıklık oluşmuş ise motor ve süpürge yeterince hava alamayacaktır. Bu da motorda yanık oluşmasına neden olabilmektedir.

Güç Ayarı: Süpürgenin son güçte ve devirde çalışması da yine beraberinde motor sorunlarını getirmektedir. Motordan bu durum sonrası yanık kokusu gelebilmektedir.

Uzun Süre Çalışma: Her şeyin bir dayanma süresi olduğu gibi süpürgenin de bir süresi vardır. Eğer son devirde uzun süre ve saatlerce süpürgenizi çalıştırıyorsanız, muhtemelen yüksek güç üretiminden dolayı yanma oluşacaktır. Süpürgenizi saatlerce çalıştıracak olsanız bile ara ara kapatıp, dinlendirmeniz daha iyi olacaktır.

Yukarıdaki durumlar sonucunda genellikle yanık kokusu ortaya çıkmaktadır. Bu durumun devam etmesi halinde ise motorda ciddi yanıklar, devrelerin yanması ya da kısa devre yapması gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Call Now ButtonSERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com