Fakir Süpürge İyi Çekmeme Nedenleri

Ev temizliği denilince akıllara ilk olarak elektrik süpürgesi gelmektedir. Ev hanımları ve annelerimiz elektrik süpürgelerinin çok güçlü olmasını istemektedir. Bu yüzden en yüksek watt’ta ve çekiş gücüne sahip olan elektrik süpürgelerini almaktadırlar. Ancak yapılan her şeye rağmen bazen süpürgeler iyi çekmemektedir. Eğer Fakir marka bir süpürgeniz var ise bu sorunu siz de yaşıyor olabilirsiniz.

Süpürge Neden İyi Çekmez?
Sizler de “Fakir elektrikli süpürge çekmiyor” şeklinde şikayet ediyorsanız, aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Elektrik süpürgelerinin çekmeme nedenleri arasında genellikle tıkanıklık ya da motorunda oluşan bir sorun olabilmektedir. Eğer motoru sağlam bir şekilde çalışıyor ise muhtemelen sorun gidiş yollarından birisinin tıkalı olmasıdır. Cihazınızda yer alan toz torbası da dolmuş olabilir. Bu durumda süpürge iyi çekmeyecektir.

Süpürge Çekmeme Sorunları ve Çözümleri

-Süpürgenin üzerinde yer alan kapaklar tam olarak oturmamış olabilir. Ayrıca ihtimaller arasında hortumun da makineye tam olarak yerleştirilmemiş olması yer almaktadır. Bu durumda iyice sabitlediğinizden ve yerleştirdiğinizden emin olun.

-Devir ayarınızı mutlaka yapın. Süpürgenin üzerinde genellikle devir kısmı bulunmaktadır. Eğer düşük devire alırsanız, çekim gücü azalacaktır. Bu yüzden yüksek devirlere almayı unutmayın.

-Süpürgenin içerisinde madde kaçmamasına dikkat edin. Genellikle temizlik sırasında para, toka, düğme ya da para gibi maddeler içerisine karışmaktadır. Bu da beraberinde tıkanıklığı getirecektir. Ayrıca aşırı toz birikimi de yine boruları tıkayacaktır. Borunun tam olarak temiz olduğundan ve cihazın içerisine madde kaçmadığından emin olun.

-Toz torbasını sürekli olarak boşaltın ya da değiştirin. Eğer toz torbanız birkaç kullanımlık ise mutlaka düzenli olarak içini boşaltın. Bunun dışında ise haftalık olarak değiştirmeniz iyi olacaktır.
Bu detaylara dikkat etmeniz halinde çekim gücü artış gösterecektir.

3 thoughts on “Fakir Süpürge İyi Çekmeme Nedenleri”

  1. Halil ibrahim

    Fakir veylon marka supurgem var makine once yere yapisirdi simdi güzel cekmiyor

  2. Merhabalar fakir veyron turbo xl süpürgeden aldık alalı bikaç ay oldu süpürge hiç çekmiyor ne yapabiliriz

  3. Aynı sorun bendede var ben 1 yıldan fazla oldu alalı.parçalarını yıkaddm kurutma aynı şekilde taktım. Orta tutuş yeri kirildi yenisini aldım almaz olaydim onu taktilar boru sürekli çıkar oldu başlık çekmez oldu oldu da oldu.1 yıldır güzel çekmiyor lütfen yardim

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonSERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com